Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Rzeszowie

Barbara Ciwoniuk: "Własny pokój"

30-10-2011

Własny pokój – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

 

Wierne grono czytelników chętnie sięgających po dobrą książkę spotyka się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie już od pięciu lat. Dyskusyjny Klubie Książki  pozwala podzielić się wrażeniami po przeczytaniu wybranej lektury - październikowe spotkanie, w 29 dniu miesiąca poświęcone było powieści Własny pokój” Barbary Ciwoniuk.

Klubowiczki niedawno miały okazję osobiście poznać autorkę podczas spotkania autorskiego zorganizowanego w Oddziale dla dzieci i Młodzieży i zadać pytania dotyczące twórczości pisarki, bohaterów powieści, inspiracji.

W swoich powieściach Barbara Ciwoniuk porusza trudne, najczęściej przemilczane tematy dotyczące młodych ludzi jak: homofonia, alkoholizm w rodzinie, rozwód rodziców, choroba bliskich, konflikty międzypokoleniowe czy inne problemy młodych ludzi, z którymi borykają się na co dzień. Poprzez losy bohaterów książek uczy swoich czytelników odpowiedzialności za siebie i innych.

 „Własny pokój” to książka poruszająca problem przemocy w szkole, braku akceptacji swojego wyglądu, marzeniu o posiadaniu prawdziwego domu. Książka budzi nadzieję, że pomimo przejściowych kłopotów zawsze można znaleźć ludzi, którzy nas zaakceptują i warto stawić czoła kłopotom, które nas trapią. Sprawnie napisana powieść nie  spodobała się wszystkim Klubowiczkom stąd różnorodne opinie:

 

Fabuła książki jest intrygująca, ale problemy głównych bohaterów nierzeczywiste, chyba zanadto przesadzone, a  ich postawa irytująca.” (Marzena)

Czytanie sprawiało mi przyjemność, szybko się ją „czyta” .Nie lubię zagłębiać się w problemy moich rówieśników, bo mnie to zasmuca.” (Justyna)

„Historia, która zainteresowała mnie  najbardziej jest wątek  związany z Alfonsem, który potrafi być szlachetny, ale też kradnie koledze telefon. Do jego sytuacji odnosi się właśnie tytułowy własny pokój będący synonimem bezpieczeństwa i stabilizacji.” (Paulina)

Podziwiam autorkę za bardzo ciekawe spojrzenie na wiele spraw, które nie są jej znane zbyt blisko i za jej wyobraźnię.” (Dominika)

Wszystkie czytelniczki Dyskusyjnego Klubu Książki otrzymały przygotowane dla nich Dyplomy zawierające podziękowanie za „bliskie spotkania z dziełami literackimi otwierającymi drogę do niekończących się rozmów w gronie miłośników dobrej książki” oraz sympatyczne prezenty.

Wyraziły również ochotę na uczestnictwo w kolejnej edycji spotkań w zaprzyjaźnionym już bardzo gronie.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: