Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Rzeszowie

Spotkanie z Barbarą Ciwoniuk

23-10-2011

Rozmowa to szansa na zrozumienie innych i siebie.
Na uniknięcie samotności.
 Pisanie książek to też ponadczasowa,
szczera rozmowa autora z czytelnikiem.

B. Ciwoniuk

 

Szansę na taką właśnie rozmowę mieli czytelnicy, którzy uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką książek dla młodzieży- Barbarą Ciwoniuk. Autorka opowiadała dlaczego zdecydowała się po 20. latach pracy urzędniczej, odsłonić światu swój talent pisarski. Mówiła o bohaterach swoich powieści, przy okazji ujawniając, że np. Igor to chłopiec, który istnieje w rzeczywistości pozaliterackiej. Zresztą, jak się okazało Barbara Ciwoniuk inspirację do swoich utworów znajduje właśnie w codziennym życiu. A, że pisze o tym życiu barwnie i szczerze, nie omijając bardzo trudnych dla młodych ludzi tematów ( dysleksji, braku akceptacji, alkoholizmu rodziców...) więc niejednokrotnie, znajdą oni w jej utworach wskazówki, które być może pomogą im poradzić sobie z problemami.

Pisarka –jak sama przyznała- stara się pokazać młodym ludziom, że mogą oni o sobie decydować i nawet powinni, bo tylko wówczas, gdy wezmą życie w swoje własne ręce, odczują jego ciężar, ale też poznają jego wartość i będą szczęśliwi. Barbara Ciwoniuk pisząc o ważnych kwestiach dla młodzieży, chce przede wszystkim pokazać, że młodzi ludzie, to ci, którzy mają w swym wnętrzu autentyczną dobroć i nie wstydzą się jej ujawniać. Mimo, iż współczesny świat hołduje tanim wzorcom, a dobroć często mylona jest z naiwnością, warto odszukać ją w sobie i używać jej na co dzień.

Na zakończenie spotkania autorka otrzymała mały upominek, w postaci figurki sowy. Ptak ten symbolizuje mądrość, a Barbara Ciwoniuk pisze mądre książkiJ

 

 

 

Aldona Wiśniowska

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: