Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Ropczycach

Marta Fox: "Kobieta zaklęta w kamień"

23-05-2011

23 maja spotkaliśmy się w Dyskusyjnym Klubie Książki, aby omówić powieść Marty Fox „Kobieta zaklęta w kamień”. Czytelnicy dzielili się także wrażeniami po niedawnym spotkaniu autorskim z pisarką. Jak Marta Fox napisała na swoim blogu – „…o dziwo, w Ropczycach są nawet mężczyźni, którzy przeczytali Kobietę zaklętą w kamień”. Powieść więc spodobała się także naszemu Klubowiczowi. To książka adresowana do dojrzałych ludzi, którzy tak jak bohaterka dokonują podsumowań i ocen dotychczasowych życiowych wyborów i …podejmują próby ich prostowania, naprawy. Autorka pokazała, że zawsze jest czas na zbliżenie się do ważnych nam ludzi, także do siebie oraz do swoich prawdziwych, skrywanych uczuć. Klubowicze zwrócili także uwagę na inne książki pisarki, gdyż przygotowując się solidnie do spotkania autorskiego przeczytali znaczną część dorobku Marty Fox. W pamięć zapadła im szczególnie powieść opisująca historie skrzywdzonych przez dorosłych - często osoby najbliższe – dzieci oraz odważna powieść autobiograficzna „Święta Rito od rzeczy niemożliwych” , którą – żartowali Klubowicze - powinno się przeczytać na początku, by mieć właściwie ukierunkowane spojrzenie na pisarstwo Marty Fox.

Agnieszka Szela

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: