Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Ropczycach

Catrin Collier: "Ostatnie lato"

11-02-2011

11 lutego w Wypożyczalni dla Dorosłych spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki.
Omówiliśmy powieść Catrin Collier „Ostatnie lato”. Czytelnikom bardzo spodobała się dwupłaszczyznowa forma narracji – przeplatające się zapiski w pamiętniku osiemnastoletniej bohaterki z relacjami z podróży do Polski u schyłku życia. Z zaciekawieniem czyta się powieść napisaną przez Walijkę, w której główną bohaterką jest Niemka wychowana w obecnym Olsztynie, do którego wraca po wojnie. Nastawienie i sposób przedstawienia naszego kraju przez przedstawicielkę okupanta, okrucieństwa i niesprawiedliwości wojny opowiedziane z punktu widzenia Niemców – zmuszają do refleksji, czy do współczucia także? Mankamentem powieści, według Klubowiczów , jest zbyt prosty podział bohaterów na dobrych i złych, oraz naiwnie, życzeniowa fabuła: „zrządzenia losu” dla złych zsyłają karę, dla dobrych – nagrodę.
Agnieszka Szela
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: