Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Przeworsku

Kuki Gallmann: "Marzyłam o Afryce"

11-10-2011

Po wakacyjnej przerwie spotkanie naszego DKK upłynęło pod znakiem Afryki, omawiałyśmy  bowiem książkę  Kuki Gallmann "Marzyłam o Afryce",  międzynarodowy bestseller. Zawiera ona  wspomniena autorki z życia na afrykańskiej farmie w Laikipii. To bardzo osobiste refleksje na temat istnienia i przemijania, życia i śmierci. Ją samą dotknął dramat,straciła bowiem dwoje najbliższych, syna i męża. Nie jest jednak to lektura przygnębiajaca, bowiem tchnie optymizmem i nadzieją. Kuki Gallmann z wielką miłością oddaje piękno i grozę afrykańskiego krajobrazu, jego dzikość, zapach i kolor.

Wsród naszych klubowiczek zdania co do tej książki były podzielone. Części z nich podobała się, przeniosła nas bowiem do egzotycznego, magicznego, obcego dla nas, tętniącego życiem afrykańskiego świata z jego tragediami i radościami.Opisy kenijskiej, bujnej przyrody i życie na farmie pośród tubylców przyciągało do lektury. Podobały się nam wzajemne relacje wśród zamieszkujących tam europejczyków, ich wzajemna pomoc i przyjażń. Klubowiczki szukające w książkach szybkiej akcji, nagłych zwrotów, dramatyzmu nieco się zawiodły .Mimo tego książka pozostawiła po sobie dobre wrażenie.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: