Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Przeworsku

Spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

25-05-2011

24 maja gościem naszej biblioteki była popularna powieściopisarka, scenarzystka, dziennikarka pani Małgorzata Gutowska-Adamczyk, autorka m.in.„110 ulic”, „220 linii”, Wystarczy, że jesteś”, „Serenady” czy „Cukierni pod Amorem”.
Spotkanie odbyło się w ramach spotkań z Dyskusyjnymi Klubami Książki. Przybyli na nie klubowicze naszego DKK, młodzież z LO Przeworsk i nasi czytelnicy, szczególnie sympatycy „Cukierni pod Amorem”. W ciekawy i niebanalny sposób autorka opowiadała i prowadziła dialog z młodzieżą na różne tematy. Zapoznała nas ze swoją twórczością, opowiadała o początkach pisania, pomysłach na swoje książki, swoim warsztacie pisarskim, swoich pasjach, o gotowaniu zwłaszcza, o swojej rodzinie. Szczególnie zwracała się do młodzieży, zachęcała do wyboru własnej drogi życiowej, do realizacji własnych marzeń i planów, podkreślając, że kontakt z książką zawsze nam w tym pomaga. Autorka największym sentymentem darzy właśnie swoją książkę o młodzieży i dla młodzieży „220 linii”.
Po tym miłym spotkaniu do autorki ustawiła się kolejka po autografy, nasza kronika biblioteczna też otrzymała wpis z dedykacją autorki, a na koniec odbyła się mała sesja zdjęciowa.
 

Halina Jasnosz

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: