Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Przeworsku

Izabela Sowa: "Podróż poślubna"

25-02-2011

Na lutowym spotkaniu naszego klubu (25.02.2011) dyskutowaliśmy nad książką Izabeli Sowy "Podróż poślubna". Choć młodzież wyniosła miłe wrażenia z wcześniejszego  spotkania autorskiego z tą pisarką, książka nie spodobała się.
Fabuła powieści osadzona we współczesnym Krakowie,  z młodą, nowoczesną bohaterką Palomą, która ma wszystko a nie jest szczęśliwa rozczarowała młodzież .Uznano ją za " poplątaną" i zbyt zamotaną, skomplikowaną. Język powieści, urywany, przesycony cytatami, w którym można się pogubić nie pomaga w zrozumieniu powieści. Trudno też zrozumieć motywacje bohaterów, ich postępowanie, raziło nas też dziwne nazewnictwo bohaterów.

Na kolejne spotkanie klubowicze zaproponowali  zupełnie inną literaturę - powieść fantasy "Wołanie z mroku" M.Liu.

Halina Jasnosz
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: