Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Przeworsku

Ewa Barańska:"Nie odchodź Julio"

04-12-2011

Listopadowe spotkanie naszego DKK poświęcone było książce Ewy Barańskiej "Nie odchodź Julio". Ta młodzieżowa powieść traktuje o miłości, odpowiedzialności, poświęceniu i chorobie. Jej bohaterka to osiemnastoletnia dziewczyna Julia inna niż wszystkie nastolatki, trochę wyizolowana przez swoje pasje, niedoceniana przez rodzinę,żyjąca w cieniu siostry. Wiktor to zdolny student uwikłany z kolei w namiętny związek z piękna Idą. Drogi tych dwojga się spotkają. Ich wzajemna relacja rozwija się od niezobowiązujacej znajomości do zafascynowania, miłości i odpowiadzialności. Choroba dziewczyny uzmysławia im wiele rzeczy, zmienia poglądy, podejmują trudne decyzje. Książka porusza też dyskutowany obecnie problem przeszczepiania organów oraz zawiera bardzo medyczny wręcz opis dializowania chorych. Ciekawostką jest fakt iż akcja książki dzieje sie w Rzeszowie, czytając książkę domyślamy się tego z charakterystycznych cech miasta podanych przez autorkę. Klubowiczki, mimo że też są w wieku bohaterki uznały tę powieść za mało realną, trochę stereotypową i przewidywalną. Za mało prawdopodobne oceniły też dialogi prowadzone przez studentów informatyków. Niemniej jednak to książka nie tylko dla młodzieży, uczy że warto walczyć, pozwala wierzyć w miłość. Trochę naiwna ale trafiająca w ważne problemy życiowe lektura dla wszystkich.

Halina Jasnosz

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: