Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Nisku

Martyna Wojciechowska: "Kobieta na krańcu świata"

30-06-2011

W dniu 30.06.2011 r. o godz.17 w Czytelni dla Dorosłych odbyło się spotkanie klubowiczów, którzy tym razem dzięki Martynie Wojciechowskiej i jej książce”Kobieta na krańcu świata” śledzili losy kobiet z różnych egzotycznych miejsc w świecie.Autorka podróżując po bardzo odległych zakątkach globu podpatrywała życie codzienne kobiet,poznawała ich marzenia, obyczaje,problemy,dzieliła z nimi radości i smutki.Książka składa się z reportaży pokazujących fascynujące miejsca i kulturę jak najbiedniejszą dzielnicę boliwijskiego La Paz,argentyjską pampę, rajską plażę Zanzibaru,pływający dom na zatoce Ha Long.Bohaterkami książki są kobiety w różnym wieku,żyjace w różnych kulturach,wyznajace różne religie,o różnym kolorze skóry i wykształceniu. Autorka wszystko to uchwyciła w pięknych fotografiach i opisach.
Martyna Wojciechowska jest dobrą dziennikarką telewizyjną,podróżniczką i pisarką, jednak prawie wszyscy klubowicze stwierdzili,ze nie przepadają za nią.Owszem temat książki i programu w TVN bardzo ciekawy ,ale sposób ukazania go odbiega daleko od sposobu W.Cejrowskiego. Mimo tego książka bardzo ciekawa,pięknie wydana,godna polecenia.

Zofia Kopeć

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: