Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Nisku

Spotkanie z Izabelą Sową

30-05-2011

W poniedziałek 30 maja w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej gościła Izabela Sowa. Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Miejskiej Bibliotece Publicznej. Pani Izabela pochodząca z niedalekiej Stalowej Woli jest autorką powieści obyczajowych zarówno dla młodzieży jak i dla dorosłych. Swoją przygodę z pisarstwem rozpoczęła kilkanaście lat temu i do tej pory wydała kilka powieści, które cieszą się dużą popularnością. Zasłynęła tzw. serią owocową, na którą składają się: Smak świeżych malin, Cierpkość wiśni, Herbatniki z jagodami, Zielone jabłuszko. Potem ukazały się także 10 minut od centrum, Świat szeroko zamknięty, kryminał Ścianka działowa oraz powieści dla młodzieży - Agrafka i Blagierka. W czasie spotkania bardzo chętnie opowiadała o swojej, często trudnej i krętej, drodze pisarskiej. Jak wspomniała jest typową sową i najczęściej pisze nocami. Niektóre jej książki powstawały bardzo szybko w ciągu kilku tygodni, a nad niektórymi pracowała nawet kilka miesięcy. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Uczestniczyli w nim klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki oraz gimnazjaliści i uczniowie RCEZ.

Anna Zdanowska

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: