Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Nisku

Szymon Hołownia: "Bóg.Życie twórczość”

18-11-2011

18 listopada 2011 roku na spotkaniu DKK dla Dorosłych dyskutowano o książce Szymona Hołowni „Bóg.Życie twórczość”.To nie biografia Boga jak głośno mówi się o tej książce. Autor porusza tematy związane z chrześcijaństwem, z naszą wiarą a szczególnie obcowanie z Bogiem jako stwórcą, istotą niewidoczną, nienamacalną, która kocha, przebacza, uczy nas kochać i przebaczać. Hołownia opisuje też nasze wyobrażenia, dlaczego Bóg objawił się Żydom,czym jest Trójca Św.analizuje także Stary i Nowy Testament. Stwierdza, że Boga tłumaczyć się nie da,dlatego trzeba wierzyć bo inaczej będziemy mnożyć niepotrzebne pytania i zastawiać sidła na swoją wiarę.
Wszystkie te tematy autor opisuje z teologicznego punktu widzenia,ale też wiąże je z osobistymi refleksjami i obserwacjami otoczenia.
Książka trudna nie tylko ze względu na temat ale i język jakim pisze autor,bo nie w każdym wieku jest zrozumiały. Klubowicze czytając ją wracali kilka razy do przeczytanych rozdziałów. Temat książki zmusza do refleksji,do przemyślenia pewnych watków związanych z wiarą,do zastanowienia się nad sobą,nad swoją wiarą,bo książka nie daje odpowiedzi nawet na prost epytania. Mimo trudnego tematu książka ciekawa,Klubowicze zachęcaja do jej przeczytania.To lektura dla wszystkich wierzących i niewierzących,którzy są ciekawi świata .

Kopeć Zofia
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: