Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Nisku

Dia Reeves: " Krwawy fiolet'

27-10-2011

Spotkanie DKK dla młodzieży

Tematem dyskusji na październikowym spotkaniu DKK była książka „Krwawy fiolet”. Już po przeczytaniu pierwszych stron miało się wrażenie, że ta książka będzie inna niż wszystkie. Z całą pewnością okazała się zaskakująca i nieco „dziwna”. Klubowiczki z rosnącą ciekawością pochłaniały kolejne rozdziały i jak same opowiadały nie były pewne co za chwilę się wydarzy, jak zachowają się bohaterowie i jaki nadprzyrodzony potwór zaraz wyskoczy.
Główna bohaterkę Hannę poznajemy, gdy dociera do miasta, w którym mieszka nieznana jej matka. Włamuje się do domu i informuje matkę, że musi się do niej wprowadzić, bo właśnie uciekła z domu, gdzie przed wyjazdem zabiła ciotkę. Zaczyna się intrygująco, tym bardziej, że matka wcale nie cieszy się na widok jedynej córki. Jest do niej wrogo nastawiona i chce się jej pozbyć z własnego domu.
Sama bohaterka odbiega od wizerunku typowej nastolatki o jakich czytamy w powieściach dla młodzieży. Hanna choruje na dwubiegunowe zaburzenia maniakalno – depresyjne. Ucieka z domu, by uniknąć zamknięcia w domu dla psychicznie chorych. Wszystkie ubrania dziewczyny są fioletowe i rozmawia ze zmarłym ojcem. Jest nietypowa, nieobliczalna. Jakby tego było mało sama autorka co kilka stron zaskakuje nowymi, dziwnymi pomysłami, stworami jakich nie ma nigdzie indziej. Wszystko to sprawia, że książka odróżnia się od wszystkiego co było do tej pory. Jest oryginalna, nowatorska i czyta się ja z wielką przyjemnością. Czytelniczki uważają, że warto ja polecić każdemu kto lubi czytać. Lektura „Krwawego fioletu” zapewni całą gamę wrażeń i emocji.


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: