Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Nisku

Spotkanie z Hanną Kowalewską

26-10-2011

 

13 października 2011roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nisku odbyło się spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską.Było to kolejne spotkanie zorganizowane w ramach projektu DKK,uczestniczyli w nim wszyscy klubowicze i czytelnicy.Hanna Kowalewska ukończyła filologię polską na UMCS w Lublinie oraz Studium Scenariuszowe w Łodzi,pracowała krótko w bibliotece oraz jako nauczyciel.Jest pisarką,dramatopisarką,twórczynią słuchowisk radiowych i scenariuszy.Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła jeszcze w szkole średniej.Poniewaz miała wspaniałych ,wyrozumiałych rodziców mogła zrezygnować z pracy,żyć na „garnuszku rodziców” i poświęcić się pracy twórczej.Przyznała się,że nie ma w zwyczaju pisać jednej książki,czasem zostawiała rozpoczętą i zaczynała następną bo przyszedł jej do głowy nowy pomysł,początkowo pisała nie myśląc o odbiorcach.

Wczasie spotkania opowiadała jak powstawały jej książki,jak wyglądał jej warsztat pracy,jak doszło do napisania znanego cyklu o Zawrociu, na który składa się kilka tytułów jak:”Tego lata w Zawrociu”,”Góra śpiących węży”,”Maska Arlekina”,”Inna wersja życia”.Autorka zdradziła ,że kolejną i ostatnią książką z cyklu o Zawrociu będzie „Przelot bocianów”,przeczytała nawet urywek z tej książki nie zdradzając co będzie dalej.Za pierwsza książkę z tego cyklu “Tego lata w Zawrociu”otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na najlepszą powieść polską w 1998 roku.Jej książki poruszają bardzo osobiste tematy,są to książki o uczuciach często psychologiczne,

odbiorcami są przeważnie kobiety.Książkę którą polecała panom to „Julita i huśtawki”obrazującą komunistyczną Polskę z wszystkimi jej absurdami,natomiast dla młodzieży gorąco polecała „Letnią Akademię Uczuć”.

Spotkanie było bardzo interesujące, pod koniec były pytania,dyskusje,podziękowania i kwiaty od klubowiczów.

Zofia Kopeć

 


 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: