Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Nisku

Małgorzata Cichalewska: "Lato Joanny'

29-09-2011

Na pierwsze powakacyjne spotkanie DKK wybraliśmy debiutancką książkę Małgorzaty Cichalewskiej „Lato Joanny”. Powieść bardzo się podobała choć nie była to lektura porywająca. To lekki i przyjemny w czytaniu romans między studentką Joasią a starszym Tomaszem. Joanna przyjeżdża z Warszawy do swojej rodzinnej wsi. Tomasz natomiast uciekł ze stolicy przed zgiełkiem dużego miasta i wspomnieniami. Klimat małej wsi, gdzie wszyscy się znają, gdzie rządzi plotka, wścibstwo, gdzie łatwo zostać osądzonym i potraktowanym niesprawiedliwie to trudne miejsce na kiełkującą znajomość między młodą dziewczyna a starszym mężczyzną. Książka ta jest także ciekawym studium nad przesądami i stereotypami małej miejscowości. Historia rozkwitającej znajomości Joanny i Tomasza jest opowiedziana lekko, bohaterowie są prości i zwyczajni, nieskomplikowani a społeczność małego środowiska wydaje się bardzo realna. Klubowicze stwierdzili, że czytając powieść ma się wrażenie, że taka historia mogłaby się wydarzyć obok nas. Stąd lekkość czytania, brak zaskoczenia, uczucie realności.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: