Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Nisku

"Droga do szczęścia"

17-10-2011

22 września 2011 r.w Czytelni Miejskiej Biblioteki w Nisku odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dorosłych.Tym razem Klubowicze zastanawiali się czy człowiek wolny to człowiek szczęśliwy.Kilku czytelników zapoznało się z książką pt.”Droga do szczęścia” Hubbarda.Jak słusznie zauważyli jest to poradnik scientologii.Scientologia powstała około 50 lat temu,uważana jest za sektę ludzi bogatych,natomiast sami jej członkowie uważają ją za nową religię.Czytając „Drogę do szczęścia”można by było uznać,że ma słuszne założenia,porady ale klubowicze uznali że kryje się za tym coś innego.Wyznawcy scientologii muszą zdecydowanie przestrzegać wyznaczonych zasad,więc trudno uznać ich za szczęśliwych skoro mają ograniczoną wolność. Człowiek szczęśliwy to człowiek wolny,ale jako istota społeczna do szczęścia potrzebuje innych ludzi.Aby osiągnąć szczęście trzeba żyć zgodnie z naturą i godnie postępować.Szczęścia nie można szukać na siłę,trzeba umieć docenić to co się ma i umieć dac coś drugiemu, a nie oczekiwać wszystkiego od innych.Różne są oblicza szczęścia,szczęście to radość,przyjażń,miłość.Jest ono na tyle trwałe, na ile mocna jest miłość do drugiego człowieka.

 

Zofia Kopeć

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: