Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

DKK w Nisku

"Wolność - istota bycia człowiekiem”

18-08-2011

W wakacyjne popołudnie uczestnicy klubu zebrali się aby porozmawiać o wolności na podstawie przeczytanej książki pt.”Wolność - istota bycia człowiekiem”.
Jest to antologia kilkudziesieciu znakomitych opowiadań uznanych autorów ze wszystkich stronświata,wydana dla uczczenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.Autorzy napisali przejmujący zbiór opowiadań,które połączono z poszczególnymi artykułami Powszechnej Deklaracji PrawCzłowieka.
Słowo wolność posiada wiele znaczeń,niektórzy marzą o niej całe życie a inni nie wiedzą co z nią zrobić,kazdy człowiek powinien być wolny, ale tak nie jest.Drastyczne przykłady braku wolności pokazują nam opowiadania z książki,tragizm ludzi zawarty w opowiadaniach uzmysławia namczym jest brak wolności w życiu człowieka. Klubowicze zastanawiali się też czy z wolności można korzystać bez ograniczeń i do czego tomoże doprowadzić.Wolny człowiek musi kierować się tez pewnymi zasadami,przestrzegać przepisów.Wiesław Myśliwski w „Traktacie o łuskaniu fasoli”pisze”Człowiek wolny jest nieprzewidywalny. Nie tylko dla innych,przede wszystkim dla siebie”.
W czasie następnego spotkania klubowicze będą dyskutować czy człowiek wolny to człowiekszczęsliwy w oparciu o ksiązkę pt.”Droga do szczęscia”.

Zofia Kopeć

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: