Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Mokrem

Ewa Nowak: "Środek kapusty"

01-04-2011

W dniu 1.04.2011r. na spotkaniu DKK omawiałyśmy książkę Ewy Nowak „Środek kapusty”
Książki tej autorki omawiałyśmy już wcześniej i nie było potrzeby, aby przypominać sobie o biografii oraz dorobku twórczości tej autorki. Nasza grupa skupia starszą młodzież, a ta książka trafiła do nas przypadkowo, ale z chęcią sięgnęłyśmy po lekturę skierowaną do osób młodszych. Jest to ciekawa książka, bo w naszej pamięci są jeszcze wyskoki i psoty z młodych lat.
Julka – główna bohaterka – to wcielenie diabelskiej istoty. Dziewczyna często kłóci się ze swoim młodszym bratem – Filipem, który nazywa ją „Środkiem kapusty” – bo tata nie pozwala do siebie mówić „głąbie”. Julka czasami rozrabia, ale jest też „grzeczna nieprawidłowo”.
Książka E. Nowak jest niezwykle realistyczną i wiarygodną historią o przygodach małej dziewczynki. Książka uczy wszystkich dorosłych, tego że należy rozmawiać z dziećmi o wszystkim. Dzieci należy świadomie wprowadzać w świat dorosłych, wtedy nie będą zaskoczone.
Środek kapusty” to bardzo dobra powieść pełna humoru.

Polecamy do przeczytania
Danuta Dudek
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: