Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Mokrem

Ewa Nowak: „Pajączek na rowerze”

21-01-2011

 Mamy już za sobą 10 spotkanie miłośniczek czytania książek, które odbyło się 21 stycznia 2011 r. w Bibliotece Publicznej w Mokrem.
Na spotkanie przybyło zaledwie 3 osoby, może dlatego, że obecnie trwają ferie zimowe. Omawiałyśmy książkę Ewy Nowak „Pajączek na rowerze”.
Nasze spotkanie rozpoczęłam od przedstawienia krótkiej biografii autorki oraz charakterystyki jej dorobku. A musze przyznać, że autorka ta ma na swojej liście pokaźną ilość wydanych książek. Jej literatura jest chętnie czytana, ponieważ pani Ewa podpowiada młodzieży jak sobie radzić w domu, w szkole z codziennymi problemami. Odnosi się do takich wartości jak uczciwość, szczerość, uczy szacunku do bliskich osób.
Sama autorka pracowała jako terapeutka, dlatego jej rady i wskazówki są tak dobrze odbierane przez młodzież. „Pajączek na rowerze” to książka, która udowodniła nam, że przeciwne bieguny się przyciągają. Bohaterka utworu – Ola to osoba, która ma trudny charakterek, nie przepada za szkoła. Dla niej tylko jazda na rowerze jest fascynacją. Zaś Łukasz to bardzo inteligentny okularnik, który nawet na rower boi się wsiąść, a na boisku jest najgorszym z graczy, ale on jest niesamowicie zdolny i uwielbia pajączki.
Pomiędzy nimi rodzi się uczucie, które trwać będzie przez długie lata. Ich drogi się rozejdą, ale oni będą o sobie wiecznie pamiętać. Powieść ta bardzo nam się podobała, ponieważ pokazała, że każdy może kochać bez względu na wiek. I potwierdza, że „kto się czubi ten się lubi”. Polecamy do przeczytania.
Danuta Dudek
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: