Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Mielcu

Lynn Cullen: Córka Rembrandta "

30-09-2011

Wrześniowe spotkanie Klubu było niestandardowe. Zamiast tradycyjnego spotkania zorganizowaliśmy ognisko. Stąd w repertuarze rozmów nie zabrakło miejsca dla „Córki Rembrandta” Lynn Cullen. Książka ciekawa. Styl, język - przystępny, prosty. „Córka Rembrandta” jest fikcyjną powieścią, nie pretenduje do miana książki historycznej, jakkolwiek ma spore odzwierciedlenie w faktach. Powieść wciąga, zmusza do czytania, szukania powiązań z rzeczywistymi postaciami. Ukazuje wiele wątków z biografii malarza, Rembrandta, jego schedę malarską. Powieść wielobarwna, a jednocześnie „prosta” sprawia, że czyta (i rozmawia) się z wielką przyjemnością.
A więc czytaliśmy i rozmawialiśmy w ten przyjemny, ostatniowrześniowy dzień. Pogoda wyśmienita na plenerowe spotkanie, dlatego niezwykle przyjemnie spędziliśmy czas.
W przyszłym miesiącu zabieramy się za Andrew Tarnowskiego – „Rdzawe szable, blade kości…”.

Marta Nowakowska

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: