Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Mielcu

Piotr Durak: "Dzienniki rowerowe"

12-06-2011

Tematem naszego spotkania była książka Piotra Duraka pt. "Dzienniki rowerowe", na którą czekaliśmy z pewną niecierpliwością, ponieważ ksiązka ta związana jest poniekąd z naszą małą ojczyzną - Mielcem.   

Autor w formie reportażu lub dziennika opisuje kolejne etapy swojej podróży rowerem z Rzeszowa na niemiecką wyspę Rugię. Jego spostrzeżenia i obserwacja otaczającej go rzeczywistości są niezwykle wnikliwe, szczere i bardzo realistyczne. Bez upiększeń i niedomówień opisuje to, co często nam umyka i czego nie zauważamy lub nie chcemy dojrzeć.    Podobne przemyślenia i refleksje sprzyjające samotnej podróży rowerem są trafne i po prostu uczciwe (szczególnie opis modlitwy - rozmowy z Bogiem w kościele).     Książka Piotra Duraka napisana jest zwykłym prostym językiem, czytało się ją jednym tchem, tak jak powieści awanturniczo-przygodowe. Jednak "Dzienniki rowerowe" zawierały przesłanie i głębszą myśl.    W czasie spotkania wywiązała się gorąca polemika spowodowana różnicami w ocenie widzenia świata przez autora.     Książka "Dzienniki rowerowe" to jedna z wartościowszychksiążek, które przeczytaliśmy. Niewątpliwie jej zaletą był szczery i uczciwy sposób postrzegania otaczającego nas świata. Oby jak najwięcej takich książek!                                           

 Robert Hocheker    
       W spotkaniu  uczestniczyło 13 + 1 (mały gość)  Klubowiczów. Gorąca dyskusja, przyjacielska atmosfera. Następne spotkanie (wyjątkowo - nie w ostatni piątek miesiąca) 1 lipca, a czytamy "Mądre dzieci" Angeli Carter.

Marta Nowakowska

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: