Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Mielcu

Jarosław Grzędowicz: "Księga jesiennych demonów"

30-12-2011

Wieczorne spotkanie mieleckiego DKK w ostatni piątek 2011  roku było wyjątkowe. Wyjątkowy czas, autor oraz książka. Czas wspólnych życzeń, rozważań, planów i podsumowań. Na spotkaniu omawialiśmy zbiór opowiadań Jarosława Grzędowicza „Księga jesiennych demonów”. Pod wieloma względami była to książka inna niż dotychczas omawiane na Klubie. Rzadko omawia się zbiory opowiadań, a tym bardziej autorstwa jednego z polskich fantastów. Jarosław Grzędowicz w swojej książce umieścił pięć opowiadań, do których wprowadza krótkim prologiem, a kończy mocnym epilogiem. Opowiadania mają mroczny klimat. Szczególnie czytane w jesienne wieczory, gdy za oknem słychać jedynie pukanie drzew do okien. Znajdziemy w nich trochę horroru, jak i świata fantastyki. Jednak opowiadają o naszych ludzkich problemach, lękach czy też pragnieniach. Zmuszają nas do refleksji, nawet do pewnego rodzaju zatrzymania się w miejscu i zastanowienia się, czy to aby nie o mnie autor napisał. Niemal jednogłośnie za najlepsze opowiadania zostały wybrane: kończące zbiór „Czarne motyle” oraz „Wiedźma i wilk”. Książka podoba się zarówno osobom związanym z gatunkiem jak i tym którzy do niego nie zaglądają. Jest to pozycja godna polecenia. Pozycja która nie będzie dla nikogo stratą czasu.
Tomasz

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: