Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
14771209 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2018 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Grupa iCEA

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

DKK w Lubeni

Książki polecane przez Klubowiczki

28-12-2012


Grudniowe spotkanie DKK miało nieco odmienny charakter od przyjętej reguły. Nie dyskutowałyśmy nad konkretną książką jak to zwykle bywało. Zgodnie z życzeniem Pań rozmowa skupiła się wokół wielu książek – tych z którymi zdaniem czytelniczek warto się zapoznać. Koleżanki były świetnie przygotowane i każda starała się jak najlepiej zarekomendować wybraną przez siebie lekturę. To był kalejdoskop gatunkowy i różnorodność tematyczna – od książki obyczajowej, poprzez historyczną, podróżniczą, religijną, fantastykę po literaturę faktu. Panie z zaangażowaniem i entuzjazmem, w niezwykle wyszukany sposób prezentowały przeczytane książki. Każda ze słuchaczek wybrała coś dla siebie z polecanych propozycji. Coś innego, zasugerowanego – budzi zainteresowanie i skłania do wypożyczenia.
Taka forma spotkania to bardzo ciekawa inicjatywa Pań za co należą się słowa podziękowania.
Z uwagi na fakt, iż było to ostatnie spotkanie w mijającym 2011 roku pozwoliłyśmy sobie na krótkie podsumowanie naszej działalności. Okazją do takiej refleksji była nagroda jaką otrzymałyśmy za działalność klubową w latach 2008 – 2011. Wszystkie byłyśmy bardzo podbudowane i szczęśliwe, że oprócz przyjemności jaką czerpiemy z czytania i rozmawiania o literaturze zostałyśmy dodatkowo wyróżnione.

 

W styczniu skupimy się na książce Ewy Stachniak pt. „Ogród Afrodyty” inaugurując zarazem spotkania w 2012 roku na które serdecznie zapraszamy wszystkich lubiących czytać i dyskutować.

„Kochanka królów, piękność Europy! Manipulantka siejąca wątpliwości i prowokująca zazdrość
czy też kobieta umiejąca cieszyć się życiem i wykorzystująca to, czym hojnie obdarzyła ją natura? Jedno jest pewne: hrabina Zofia Potocka była tyleż piękna, co przebiegła. Do końca nie miała zamiaru nikogo słuchać, a swe grzechy postanowiła osądzić sama. Poznajemy ją w Berlinie w roku 1822,
gdy na łożu śmierci wspomina swe barwne i skandalizujące życie. Wiodła je wśród wpływowych kochanków i dzieci z trzech ojców, od luksusowych pałaców Sankt Petersburga po Humań - majątek swego drugiego męża, hrabiego Szczęsnego Potockiego. Portret niezwykłej kobiety na barwnym tle naszej historii, z rozbiorami Polski, Konstytucją 3 maja i zdradziecką Targowicą, której Potocki był niefortunnym uczestnikiem.”
/ www.empik.com/

 

oprac. Wiesława Piekarz

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: