Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

DKK w Leżajsku

Marcia Willett: „Letni Domek”

26-09-2011

 

26 września 2011 roku odbyło się kolejne spotkanie DKK w Leżajsku

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa „Replika” Leżajski Klub Książki miał możliwość zapoznania się z ciepłą powieścią Marcii Willett „Letni Domek”

„Letni Domek” to  - przepiękna siedziba, w której murach  skrywają się rodzinne sekrety.
Główni bohaterowie Matt i Imogen są rodzeństwem.. Imogen założyła rodzinę, ma męża Julesa oraz  córkę Rosie. Poszukuje  miejsca, w którym mogliby zamieszkać. Rodzinną sielankę burzy nieporozumienie w sprawie zakupu Letniego Domku. Szczęśliwe małżeństwo jest juz tylko o krok od zdrady .

Matt  zadebiutował wspaniałą powieścią i boryka się z trudnościami znalezienia ciekawego tematu, który mógłby dorównać jego wcześniejszemu sukcesowi.
Życie Matta od najwcześniejszych lat spowijał niewytłumaczalny niepokój i głęboki smutek, Nienajlepiej idzie mu również w życiu osobistym. Matt nie potrafi zaangażować się w żaden związek. Żadna kobieta, z którą się spotykał nie nadaje się na jego partnerkę Jest zagubiony nie potrafi odpowiedzieć sobie na pytanie czy uczucia jakimi obdaża  Annabel to miłość. Wpływ na to ma smutne dzieciństwo u boku matki, która w alkoholu szukała zapomnienia po śmierci męża i utracie dziecka. Matt dąży do rozwikłania rodzinnej tajemnicy.

Nick to syn Milo, który powoduje że Letni Domek musi zostać sprzedany z powodu jego lekkomyślności i problemów małżeńskich.

Tak jak zdarzało się już kilkakrotnie, leżajski klub nie był jednomyślny co do oceny :

·          Język powieści, charakteryzuje ogromna plastyczność, szczegółowość. Opisy , sprawiają że czytając książkę czujemy zapach wrzosowisk, krokusów przenosimy się oczami wyobraźni w malownicze zakątki  Exmoor i Bossington.

·          „Letni Domek” pomimo ogromnych walorów nie jest literaturą która wywiera ogromne wrażenie.. Pamiętać o niej możemy tylko kilka dni

·         Podobało mi się że kiełkujący romans został w porę zatrzymany. W dzisiejszych powieściach kłopoty małżeńskie przeważnie kończą się zdradą a nie przemyślanymi decyzjami. Wydaje nam się że to co nieosiągalne jest piękne. Autorka ukazała ciekawe przemyślenia że miłość to równiez wysiłek.

·         Początek książki zbyt sielankowy, gdy wątek się rozkręca kończy się powieść.

·          Czytając Letni Domek natknęłam się na recenzję książki w czasopiśmie w którym rozwiązanie zagadki było juz gotowe. Recenzja powinna zachęcić do czytania ale nie powinno być to streszczenie powieści.

·          Matt  nie wie co czuje do Annabel. Z opisów wynika, że ona nie jest dla niego nawet przyjaciółką, a co dopiero miłością. Z jednej strony człowiek sukcesu z drugiej samotnik nie wiedzący nic o uczuciach.

·         Niezwykłą sympatię budzą Lottie i Milo, Są to przyjaciele matki Matta i Imogen, którzy wychowywali i opiekowali się nimi. Można tylko zazdrościć tak czułych opiekunów.

·         Nie mogę doczekać się drugiej części o spotkaniu  Władymira i Matta –braci, których los tak nieszczęśliwie rozdzielił.

Są to tylko opinie naszych klubowiczów. A czy jesteście zgodni lub przeciwni, to jedynym rozwiązaniem jest sięgnięcie po książkę Marcii Willett „Letni Domek”

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: