Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

DKK w Leżajsku

Marta Fox: "Zuzanna nie istnieje"

05-12-2011

Twórczość Marty Fox jest bardzo bliska leżajskim  klubowiczom. Bardzo miło wspominają spotkanie z autorką w leżajskiej bibliotece. Dotyka ona bowiem bliskich nam problemów o tematyce rodzinnej, młodzieżowej, ukazuje nowoczesny, partnerski model rodziny, pisze także o nadużyciach w rodzinie oraz o miłości. W sposób odważny i subtelny pisze o sprawach dojrzewania, inicjacji. Jej powieści zajmują w ostatnich latach czołowe miejsca na listach bestsellerów a cała twórczość wzbudza duże zainteresowanie zarówno wśród czytelników, jak i krytyków.

Jej najnowsza książka "Zuzanna nie istnieje", również  przepełniona jest emocjami. To subtelnie erotyczna opowieść o potrzebie bliskości i sile uczucia, które potrafi wyciągnąć nawet z największego zagubienia.
Jest to powieść o splątanych losach dwojga ludzi spragnionych miłości. Autorka koncentruje się na opisaniu bogactwa doznań, uczuć i pragnień bohaterów. Ich spontaniczna bliskość i zrozumienie pokazane są jako gra zmysłów i emocji.
Zuzanna to młoda dziewczyna, artystyczna dusza, która dwa lata wcześniej straciła męża. Nie potrafi pogodzić się z jego odejściem i niezaspokojonymi potrzebami cielesnymi, odsuwa się od najbliższych a samotność dokucza jej coraz bardziej. Paweł natomiast to spokojny, wrażliwy informatyk, który przez jakiś czas był zaręczony i również stracił swoją drugą połowę. Los nie rozpieszczał bohaterów. Czując wewnętrzną pustkę i rozpacz, próbują ją czymś zapełnić, ale nie jest to takie proste. Kiedy jednak przypadkowo spotykają się w barze a następnie spędzają ze sobą wspólną noc, wszystko zaczyna się zmieniać.
Autorka skupiła się na uczuciach bohaterów, ich przeżyciach, doznaniach i pragnieniach. Umiejętnie też zostały wplecione w fabułę wydarzenia z ich przeszłości, stopniowo dowiadujemy się kim tak naprawdę są główni bohaterowie, dlaczego pomimo młodego wieku tak mocno doświadczył ich los i co ich skłoniło do tego, że w pewnym momencie swego życia postanowili pójść drogą na skróty?
Warto zapoznać się z twórczością Marty Fox bo dotyka ona czułych punktów naszej duszy.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: