Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

DKK w Leżajsku

Alina Góra: "Białe motyle"

11-02-2011

11 lutego 2011 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Na spotkaniu klubowicze omówili książkę Aliny Góry „Białe motyle”.

 

Co znaczy „mieć motyle w brzuchu”
to uczucie jak przed skokiem z samolotu,
nawet nie pamiętasz czy masz spadochron.
w brzuchu motyle łaskoczą skrzydłami
dotyk, muśnięcie dłoni - powiało rajem.
(mat)
Kaśka, Hanka, Mateusz, Borys i Wróbel – bohaterowie książki „Białe motyle” mieszkają w Opolu. Skończyli studia, mają swoje plany i marzenia, ale czy to, co na nich czeka jest właśnie takie, jak sobie wyobrażali? Historia młodych ludzi, którzy skończyli studia i szukają pracy. Młodzi ludzie stykają się z brutalną rzeczywistością. Pomimo że posiadają wykształcenie nie mogą znaleźć satysfakcjonującej ich pracy. Autorka przekonuje jednak że trzeba walczyć o swoje, mieć cierpliwość.
Bohaterowie „Białych motyli” szukają też czegoś jeszcze....miłości. Jak wiadomo nie jest to łatwe, jednym się udaje, drudzy muszą trochę pocierpieć nim odnajdą bratnią duszę.Tytuł powieści to symbol miłości . Białe motyle czujemy kiedy się zakochujemy. Miłość to piękne uczucie ale zawody miłosne są nieuniknione. Kaśkę – narratorkę powieści narzeczony Filip zostawił na kilka miesięcy przed planowanym ślubem. Boi się nowego uczucia. Zrażona do mężczyzn, tęskni za bliskością, ale strach przed ponownym odrzuceniem jest większy od tej potrzeby. Czy będzie potrafiła zaufać ponownie.
Autorka perfekcyjnie rozkłada na czynniki pierwsze sferę uczuć młodych ludzi pozostawionych z ambicjami na pastwę losu. Do tego jeszcze emocje związane z kontaktami międzyludzkimi. Mamy więc miłość, przyjaźń, zdradę, zazdrość, namiętność, tęsknotę, strach i nadzieję czyli komplet stanów psychicznych czyhających tuż za rogiem. Wszystko przemycone w ciekawej fabule i łatwym, przystępnym tekście.
Książka pisana lekkim językiem, można się przy niej zrelaksować i odpocząć. Czekamy na drugą część powieści: "Tańcząc z cieniem".
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: