Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
15795735 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

DKK w Lesku

Spotkanie z Hanną Bakułą

12-09-2011

Sierpień był miesiącem niezwykle gorącym. Nie tylko ze względu na pogodę ale również z uwagi na gościa, którego miała zaszczyt gościć biblioteka w Lesku.
Tym długo wyczekiwanym gościem była Hanna Bakuła- znana malarka i autorka wielu książek. Kobieta niezwykła, pełna sprzeczności lecz niewątpliwie cudowna rozmówczyni.
Z wielkim poczuciem humoru opowiadała Nam o swoich książkach, życiu, malarstwie i pasjach. Jej najnowsza książka pt. „Samiec alfa-czyli jak wytrzymać z facetem” ukazała się w czerwcu ale już jest na liście bestsellerów. Jest to zbiór felietonów autorki, która przez 17 lat pisała dla czasopisma Playboy. Aktualnie felietony Hanny Bakuły można czytać m.in. na portalu Wirtualna Polska. Jej książka opisuje wszystkie rodzaje mężczyzn i zawiera porady jak wytrzymać z facetem. Ilustracje zawarte w książce wykonała sama autorka, a całość jest okraszona sporą dawką poczucia humoru. Autorka ma już przygotowaną kolejną książkę pt. „Wnuczko-żonka, czyli jak utrzymać laskę”. Oprócz szeroko pojętej działalności artystycznej autorka zajmuje się pomocą dzieciom z domu dziecka. W 1997 roku utworzyła Fundację Hanny Bakuły. Co roku Fundacja organizuje Festiwal Muzyki Franciszka Schuberta w Warszawie z udziałem najwybitniejszych europejskich artystów. Również rokrocznie organizuje plener malarski w Bieszczadach dla dzieci z domów dziecka, które mają najlepsze wyniki w nauce.
Zebrani goście mieli okazję wysłuchać fragmentów najnowszej książki Hanny Bakuły, był również czas pytań do autorki i jej wyczerpujących odpowiedzi. Każda osoba miała możliwość zdobyć autograf Pani Hanny, która niezmordowanie podpisywała swoje książki.

Niezmiernie cieszy mnie fakt, że Lesko mimo powszechnej opinii nie jest miejscem zapomnianym przez Boga i mamy możliwość poznać wybitne osoby ze świata sztuki.


Marzena Majewska - Karnasiewicz
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: