Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
15779953 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

DKK w Lesku

6. Bieszczadzkie Lato z Książką

18-06-2011

Dzień 18 czerwca był wielkim świętem dla wszystkich miłośników książki a to za sprawą 6. już Bieszczadzkiego Lata z Książką. Leska Biblioteka miała zaszczyt gościć znamienitych autorów polskiej książki.
Serię spotkań zaczynała rozmowa z dziennikarką, pisarka scenarzystką Panią Teresą Torańską o jej wywiadach, rozmowach rzekach z komunistami rządzącymi w powojennej Polsce rozmawiał Jerzy Kisielewski. Autorka opowiadała w jaki sposób przygotowuje się do rozmowy z bohaterami swoich książek, jak trudno czasami przekonać ludzi do rozmowy i opowiedzenia swojej historii. Każdy ma swoją prawdę na tle historycznych wydarzeń dlatego autorka musi zachować surowy obiektywizm w trakcie pisania swoich książek.
Drugim gościem była dziennikarka radiowa i telewizyjna a także felietonistka Pani Anna Maruszeczko która opowiadała o niezwykłych historiach zwykłych kobiet. Słuchaczom zdradziła jak wyglądają kulisy nagrywania programu, w jaki sposób nawiązuje się więź pomiędzy dziennikarzem a gościem.
Gościem trzeciego spotkania poprowadzonego przez Pana Jerzego Kisielewskiego był Pan prof. Wojciech Zabłocki – szermierz olimpijczyk. Podczas spotkania z czytelnikami barwnie i obrazowo opowiadał o historii białej broni, której jest wielkim miłośnikiem, ale również mówił o budowlach, które jako architekt miał okazję projektować.
Kolejnym gościem biblioteki był Pan Jerzy Gruza reżyser filmowy i teatralny, autor scenariuszy. Do historii kinematografii polskiej przejdzie jako twórca bijących rekordy popularności seriali „Czterdziestolatek” i „Wojna domowa”. W rozmowie z Jerzym Kisielewskim bogato przytaczał anegdoty, żarty ale i obserwacje dotyczące polskiej rzeczywistości.
Ostatnim autorem goszczonym przez leską bibliotekę był Pan Sławomir Koper który opowiadał o barwnym życiu polityków i artystów II Rzeczpospolitej, oraz o oddziaływaniu życia prywatnego na twórczość czy decyzje polityczne.
Każde z tych spotkań zgromadziło dużą rzeszę słuchaczy, pozostawiając Nas wszystkich z poczuciem radości ale i niedosytu. Cóż kolejne takie święto za rok!
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: