Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
15779603 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

DKK w Lesku

Agata Tuszyńska: "Oskarżona wiera Gran", Jacek Dehnel: "Fotoplastikon"

24-05-2011

Nasze majowe (24.05) spotkanie przebiegało pod znakiem książki Agaty Tuszyńskiej, autorki "Oskarżona: Wiera Gran". Tuszyńska pisała bibliografię znanej śpiewaczki od 2003 roku kiedy to po raz pierwszy spotkała się ze swoją bohaterką w jej paryskim mieszkaniu niedaleko wieży Eiffla. W maleńkim i zakurzonym mieszkaniu autorka poznała starą, samotną, zgorzkniałą i ogarniętą manią prześladowczą kobietą - Wierą Gran. Seria spotkań z legendą przedwojennej estrady, pozwoliły poznać historię silnej kobiety, która przez całe życie nie wyzwoliła się spod wpływu plotki i pomówienia, walcząc o swoje uniewinnienie i którą ta historia wpędziła w chorobę psychiczną.
Książkę czyta się błyskawicznie, z wielką przyjemnością i zaciekawieniem, nie sposób się od niej oderwać, ponieważ w czytelniku rodzi się dominująca potrzeba poznania Wiery jeszcze bardziej i wnikliwiej.

Drugą książką która niebywale podobała się uczestnikom Dyskusyjnego Klubu Książki był „Fotoplastikon”, najnowsza książka Jacka Dehnela. Książka, to pięknie wydany zbiór stu zdjęć: często z intymnymi, osobistymi zapiskami, wykonanych w plenerze lub atelier. Biorąc ją do ręki warto zatrzymać się na chwilę przy każdej z fotografii, dobrze się jej przyjrzeć. Każda z nich bowiem przedstawia ludzi, wydarzenia, świat, zwykłe codzienne życie, którego już nie ma.
„Fotoplastikon” nie należy do pozycji, które czyta się jednym tchem. Książkę tę należy powoli smakować, dawkować przyjemność jej oglądania i czytania. Bo tu nie słowa mają największą wartość, a to co zobaczymy na fotografiach.
Obie pozycje są ucztą dla smakoszy literatury. Gorąco polecam!!!
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: