Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16200641 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

DKK w Lesku

Dorota Katende: "Dom na Zanzibarze", Jerzy Antczak: " Noce i dnie mojego życia"

10-05-2011

Nasze kwietniowe spotkanie (12.04) zdominowane zostało przez dwie nowe publikacje.

Pierwsza z nich pt. „Dom na Zanzibarze” autorstwa Doroty Katende opowiada historię Polki, Doroty - autorki, a zarazem głównej bohaterki, która po raz pierwszy wyjeżdża do Afryki pod wpływem książki "Pożegnanie z Afryką" . Pomimo tego, że jest kobietą po przejściach - rozwódką wychowującą dwójkę dzieci, a okoliczności podróży nie są sprzyjające, decyduje się zrealizować swoje marzenie o czarnym lądzie. Autorka zachwycona Afryką wraca do niej jeszcze kilkakrotnie, w międzyczasie zakładając w Polsce biuro podróży zajmujące się organizacją safari. Na początku firma nie przynosi zysków, pojawia się komornik, który zajmuje dom, w dodatku rozpada się kolejny związek. Bohaterka nie poddaje się i dzięki jej wytrwałości sukcesywnie realizuje swój plan. W końcu przychodzi sukces. Gdy Dorota, za namową koleżanki, kupuje dom na Zanzibarze, zyskuje wytchnienie, ale również coś, czego sie nie spodziewała - miłość. Książka ta pokazuje jak wielka jest siła nadziei i wiary w siebie.

     Drugą nie mniej ciekawą literaturą okazała się książka Jerzego Antczaka pt. „Noce i dnie mojego życia” Wspomnienia spisane przez Jerzego Antczaka, reżysera m.in. nominowanych do Oscara „Nocy i Dni”. Jest to bardziej zbiór anegdot niż typowa autobiografia. Opowieść rozpoczyna się w momencie, gdy Jerzy Antczak kończy Łódzką Wyższą Szkołę Aktorską i dostaje angaż w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Śledzimy rozwój jego kariery, poprzez kolejne role w teatrze, pracę w Teatrze Telewizji w Warszawie, wejście w świat filmu. Możemy poznać genezę i kulisy powstania dzieła jego życia, filmu i serialu Noce i dnie. Czytelnik ma wrażenie, że towarzyszy autorowi w domu, w pracy, podczas czasu radości i smutku. Zostaje również wpuszczony w intymny świat myśli autora. Wspomnienia Jerzego Antczaka urzekają i wciągają. Książkę czyta się jednym tchem.

Joanna Krawczyk


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: