Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Lesku

Eustachy Rylski: "Na Grobli", Jose Saramago: „O malarstwie i kaligrafii”

22-02-2011

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się w mroźne popołudnie 22 lutego przebiegało pod znakiem dwóch książek: „O malarstwie i kaligrafii” Jose Saramago oraz „Na Grobli” Eustachego Rylskiego.
Obie książki są lekturami trudnymi i nie wzbudziły zachwytu wśród członków Dyskusyjnego Klubu Książki.

Jose Saramago - noblista, w swojej książce „O malarstwie i kaligrafii” opisuje proces twórczy artysty oraz mękę towarzyszącą tworzeniu. Autor posługuje się językiem trudnym, opisując proces tworzenia i powolną utratę wiary artysty w swoje umiejętności. Narrator w sposób bardzo dokładny analizuje obserwowany świat. Książka jest naszpikowana nużącymi szczegółami a opis niemocy twórczej nie jest najlepszym tematem n a książkę. Jest to propozycja dla wytrwałych.
 

„Na Grobli” Eustachego Rylskiego jest smutną książką opisującą trudne życie w komunizmie i zagrożeniach jakie ten system polityczny niesie dla umysłu jednostki. Uderzające w tej książce jest to, że bohaterowie ze sobą nie rozmawiają lecz wypowiadają swoje kwestie. Książka sprawia wrażenie fragmentarycznej opowieści o 70 letnim pisarzu, docenianym przez reżim komunistyczny, który wraca myślami do swojej przeszłości. Książka dla koneserów.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: