Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16077430 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

DKK w Lesku

Dla tych, co kochają Bieszczady.

18-11-2011

W jesienne popołudnie, 15 listopada w bibliotece miejskiej, jak zwykle przy kawie i domowym cieście, odbyło się kolejne z cyklicznych spotkań DKK. Jego gościem był pan Edward Marszałek, leśnik, przewodnik górski i ratownik GOPR, redaktor naczelny Echa Połonin, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie i autor wielu książek o Bieszczadach. Ta wizyta pana Edwarda miała szczególny charakter, gdyż pozwoliła mu spotkać swoich dawnych profesorów Technikum Leśnego w Lesku, Alinę Andruch i Bolesława Durana, których przywitał z autentycznym drżeniem głosu. Edward Marszałek jest znanym regionalistą, autorem m.in. Podkarpackich ballad o drzewach, Skarbów podkarpackich lasów, Leśnych śladów wiary. Te przepięknie wydane książki-albumy, aż zapraszają do lektury. Sala była pełna! Obok stałych uczestników bibliotecznych spotkań, licznie przybyli uczniowie leskiego Technikum Leśnego, w swoich tradycyjnych mundurach i przewodnicy turystyczni.
Dyrektor biblioteki, pani Ewa Baranowska powitała zebranych słowami: „Przyszli ci, którzy kochają Bieszczady”, życząc wszystkim uczty duchowej i oratoryjnej. Atmosfera była bardzo miła. Pan Edward Marszałek okazał się doskonałym gawędziarzem. Do swej multimedialnej opowieści wplatał anegdoty, wiersze, nawet śpiewał! Jego wystąpienie pełne było nie tylko ogromnej znajomości tematu, ale i autentycznej pasji, z którą opowiadał o lasach i zwierzętach Bieszczadów. Zachęcał do poznawania lasu na własną rękę. Wszyscy słuchali w idealnej ciszy, zauroczeni.
Na zakończenie tego przesympatycznego spotkania pan Marszałek wręczył pani dyrektor kalendarz ścienny RDLP pełen Bieszczadów, a w zamian otrzymał album „Lesko” z podpisami uczestników spotkania. A potem były autografy i dedykacje od autora na zakupionych książkach.

Agnieszka Romanek

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: