Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Łańcucie

Magdalena Kordel: "Uroczysko"

22-05-2011

W dniu 16 maja 2011 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK działającego przy MBP w Łańcucie. Tym razem wspólnie dyskutowałyśmy o książce Magdaleny Kordel pt. „Uroczysko”. 
      Główna bohaterka - Maja znajduje się nagle w bardzo trudnej sytuacji z dnia na dzień zostawia ją mąż i ma wrażenie, że świat jej się zawalił i nigdy już nie będzie szczęśliwą osobą. Jednak to tylko chwilowe uczucie. Paradoksalnie, to co złe prowadzi ją wkrótce do sporych zmian na lepsze. Przeprowadza się do domu należącego kiedyś do jej zmarłej ciotki i tam postanawia rozpocząć całkiem nowy rozdział w swoim życiu. Nowi przyjaciele przepiękna okolica oraz malownicze widoki gór dodają jej sporo siły i energii do działania a przede wszystkim chęci do pracy i dalszego życia.
      Nasze klubowiczki przyznały, że jest to ciepła, pełna humoru i niezwykle optymistyczna lektura na poprawienie sobie nastroju a być może dla wielu z nas wspaniała recepta na zmianę czegoś w swoim życiu. Każda z czytelniczek chcąc uciec czasem od nawału obowiązków i codziennej, szarej rzeczywistości powinna sięgnąć po tę książkę. Gorąco polecamy! 
       

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 27 czerwca 2011 r. o godz. 17.00. tematem dyskusji będzie powieść Annie Dillard pt. „Państwo Maytree".

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: