Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Łańcucie

Melania Mazzucco: „ Taki piękny dzień”

19-04-2011

11 kwietnia 2011 roku odbyło się już czwarte w b. r. spotkanie DKK działającego przy MBP w Łańcucie.Tematem dyskusji była książka Melanii Mazzucco p.t. „ Taki piękny dzień”. Tytuł wbrew pozorom jest bardzo mylący, ponieważ dzień 4 maja 2001 roku nie był w żadnym wypadku szczęśliwy dla bohaterów.
Nasze klubowiczki stwierdziły, że powieść ta jest ciekawie skonstruowana i  intrygująca. Autorka przedstawiła dwie włoskie rodziny opisując tylko jeden dzień z ich życia. Postacie pełne bólu, wątpliwości, lęków – dzięki czemu wydają się jeszcze bardziej wiarygodne dla czytelnika. Niestety za bohaterami kryją się niecodzienne problemy i dylematy. Klubowiczki miały mieszane odczucia i podzielone zdania po przeczytaniu lektury, która podzieliła nas na jej zwolenniczki i przeciwniczki. Większość klubowiczek przychylnie wypowiadała się o powieści mówiąc, że jest ciekawa , pomimo tak trudnej tematyki , którą porusza. Tak więc dyskusja była zażarta a te z nas, które nie dokończyły książki zobowiązały się to nadrobić.
Beata Lęcznar

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: