Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Łańcucie

Roma Ligocka:" Czułość i obojętność"

22-03-2011

W dniu 21 marca 2011r. odbyło się trzecie już w tym roku spotkanie DKK działającego przy MBP w Łańcucie. Do naszego grona dołączyła nowa klubowiczka pani Jadwiga – frekwencja więc nam dopisuje.Na poniedziałkowym spotkaniu dyskutowałyśmy o książce Romy Ligockiej pt” Czułość i obojętność”. Autorka swoimi felietonami odpowiada tak jakby na pytania jakiegoś kwestionariusza. Pisarka z właściwą sobie życiową mądrością doskonale opisuje istotne punkty na naszych życiowych mapach. Pytania te choć z pozoru proste, okazują się fundamentalne, pokazując rzeczywistość z niezwykłą głębią i trafnością. Skłaniają nas do refleksji nad tym, co jest naprawdę w życiu ważne, np.:
Cechy, które najbardziej cenię u przyjaciół
„Przyjaciel to ktoś, kto choć na chwilę umie oderwać wzrok od siebie samego, aby spojrzeć na mnie. Uważnie. Życzliwie. Łagodnie.”
W omawianej przez nas książce na szczególną uwagę zasługują rysunki autorki – zimne, surowe ale mające ukryte w sobie piękno.
Nasze klubowiczki przyznają, że jeżeli ktoś chce poznać lepiej Romę Ligocką i jej życie to powinien sięgnąć po inne jej książki np.: Dziewczynka w czerwonym płaszczyku, Kobieta w podróży. Uwagę zwracają także rysunki jej autorstwa – takie zimne, surowe i piękne zarazem.
Na kolejne spotkanie DKK serdecznie zapraszamy 11 kwietnia 2011 r. o godz. 17.00.
Tematem dyskusji będzie powieść Melanii Mazzucco pt.” Taki piękny dzień”.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: