Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Łańcucie

Małgorzata Gutowska-Adamczyk: "Cukiernia pod Amorem"

25-02-2011

Tematem dyskusji lutowego spotkania DKK była książka Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk pt. "Cukiernia pod Amorem".

Powieść ta to przepiękny rys historyczny koligacje i skrywane tajemnice trzech rodów: Zajezierskich, Cieślaków i Hryciów. Autorka fenomenalnie przybliża czytelnikowi atmosferę mazowieckiego miasteczka opisując w niej losy kilku pokoleń kobiet i ich mężczyzn umiejscowione w malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji. Takie przeplatanie przeszłości z teraźniejszością stwarza czytelnikowi niepowtarzalny klimat, pobudza wyobraźnię i wzbudza coraz większe zainteresowanie.Akcja powieści jest frapująca od samego początku. Pozwala czytelnikowi wczuć się w klimat tamtych czasów, zapoznać się z dziewiętnastowiecznymi koligacjami i zwyczajami. Język powieści cechuje prostota i przejrzystość dzięki czemu książkę czyta się jednym tchem.

Wszystkim polecamy w/w lekturę, zwłaszcza jeśli spotkały nas ostatnio jakieś smutki czy zgryzoty. To wspaniałe antidotum na przemęczenie i stres. Po prostu rewelacyjne lekarstwo zapisane na kartkach papieru.

 

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 21 marca 2011 r. Omawiana będzie książka Romy Ligockiej pt.”Czułość i obojętność”.

Beata Lęcznar
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: