Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Łańcucie

Joanne Owen: "Władca marionetek"

29-11-2011

W piątek (25.11.2011.) odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Tym razem dzieliłyśmy się wrażeniami po przeczytaniu powieści dla młodzieży pt. "Władca marionetek". To debiut młodej, angielskiej pisarki Joanne Owen.
Książka ma formę wyjątkowego przewodnika po XIX wiecznej Pradze, po historii i zwyczajach jej mieszkańców. Historia rozpoczyna się na rynku Starego Miasta, pod złotym zegarem i prowadzi przez wszystkie najważniejsze dzielnice czeskiej stolicy. A wszystkim wydarzeniom towarzyszą marionetki - istoty zawieszone pomiędzy życiem, a śmiercią, których występy słynne były w całej Europie. Główną bohaterką jest Milena, córka lalkarza i właściciela teatru marionetek. Niestety ojciec zginął w wypadku, ale dziewczynka postanowiła, że w przyszłości będzie kontynuować jego dzieło. Pewnego dnia spotyka tajemniczego człowieka, który sam siebie nazwał Władcą marionetek i jej życie zaczyna się bezpowrotnie zmieniać. Jak się okazuje ani Milena, ani jej zaginiona matka, ani ciotki nie są zwyczajnymi mieszkankami Pragi...
W opowieści bogatej w tradycje związane z cyrkiem i teatrem, stare legendy i podania splatają się z niezwykłymi tajemnicami, które prowadzą do wyjawienia prawdziwego, magicznego dziedzictwa Mileny.

Powieść wywołała w nas skrajne odczucia, część z nas zachwyciła, a część zmęczyła.
Natomiast wszystkie doceniłyśmy wyjątkowo atrakcyjną szatę graficzną książki.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: