Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Łańcucie

Paul Bowles: "Pod osłoną nieba"

26-10-2011


W dniu 10 października 2011r.  odbyło się kolejne spotkanie DKK działającego przy MBP w Łańcucie. Tematem dyskusji była książka Paula Bowlesa „ Pod osłoną nieba”.

         Omawiana pozycja to najsłynniejsza powieść Poula Bowlesa, jednego

z najwybitniejszych pisarzy XX wieku. Autor opisuje w niej wędrówkę pary małżeńskiej Porta i Kit przez powojenną, tajemniczą i nieodgadnioną Saharę. Podróż ta ma na celu odbudować ich relacje małżeńskie – bo choć obydwoje rozpaczliwie pragną miłości i chociaż preferują te same wartości nie mają szans na poprawne relacje pomiędzy sobą. Autor nie pozwolił bohaterom na znalezienie zrozumienia, ożywienie uczuć i nawiązanie bliskości ; nie udało im się ominąć kryzysu małżeńskiego.

         Klubowiczkom lektura ta niestety nie przypadła do gustu. Jednak dzięki  temu, że była niełatwa i niejasna wywołała wśród klubowiczek ostrą dyskusję. Wszystkie byłyśmy zgodne, że zagadkowa i  niekiedy magiczna treść  nie pozwala czytelnikowi do końca odnaleźć się w jej fabule. Niejasne zakończenie dało zapewne wielu z nas sporo do myślenia. Jednak książka z pewnością spełniła swoje zadanie, ponieważ skłoniła klubowiczki do głębszej refleksji i zadumy nad ludzkim życiem.

 

 

 

                                                                                     Beata Lęcznar

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: