Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Łańcucie

Abb McDonald: "Wymiana studencka"

08-09-2011

W piątek (02.09.2011.) odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. A omawiałyśmy debiutancką powieść Abby McDonald pt. „Wymiana studencka”. Lektura okazała się idealna na wakacje, momentami śmieszna, czasem poważna i... z morałem.
Oto recenzja książki napisana przez jedną z klubowiczek, która być może zachęci Was do jej przeczytania.
 

Czy byłaś kiedykolwiek niesłusznie wplątana w niedwuznaczną aferę w jacuzzi (hmm, lub prawie niesłusznie...)? A czy wyobrażasz sobie jak to jest nie mieć właściwie życia towarzyskiego ze względu na rygor idealistycznego ojca? Jeżeli nie, wyobraź sobie zamieszanie w głowach bohaterek "Wymiany studenckiej".
Podczas gdy Amerykanka Natasha spędza swój wolny czas, bywając na wszystkich możliwych imprezach i poznając przystojnych surferów, Brytyjka Emily poznaje raczej kolejne rozdziały prawniczych książek w oksfordzkiej bibliotece lub uporządkowanym pokoju. Dziewczyny różnią się jak ogień i woda - nawet się nie znają, kiedy podejmują decyzję o podjęciu wymiany studenckiej i podróży na drugi koniec świata. Każda przejmuje nie tylko wykłady tej drugiej (drobna zamiana filmoznawstwa i prawa), ale i... życie codzienne, w tym mieszkanie z bardzo imprezową współlokatorką, albo spacerowanie po dziedzińcu w szalejącej, iście angielskiej pogodzie. O ile to w ogóle możliwe, sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy studentki zaczynają naprawdę przywiązywać się do nowego sposobu bycia, a na ich drodze stają przystojni i szarmanccy chłopcy...
Ale czy aby na pewno ucieczka od poprzedniego życia i zmiana o 361 stopni jest dobrym
rozwiązaniem?
Ola Lekowska, lat 16


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: