Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Łańcucie

Barbara Ciwoniuk: „Własny pokój”

27-05-2011

W piątek (27.05.2011.) odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Towarzyszył nam Zach - postać z powieści Barbary Ciwoniuk pt. „Własny pokój”. Zach ma trzynaście lat i jest uczniem gimnazjum. Zdolny ale nie kujon, daje spisywać zadania, sam zresztą idzie czasami na żywioł. Nie plotkuje, nie obgaduje, potrafi trzymać język za zębami, do wszystkiego podchodzi z dystansem. Wzbudza sympatię, lgną do niego i czarne charaktery i szkolne aniołki. Doceniają go też niektórzy nauczyciele, wiedzą że jak pojawi się poważny problem, mogą chłopca poprosić o pomoc.
Zach przypadkiem poznaje drugorocznego Alfiego. Nowy kolega pochodzi z rodziny alkoholików, na niczym mu nie zależy, szkołę i nauczycieli traktuje jak zło konieczne. Między chłopcami powoli rodzi się przyjaźń. Trudna ale prawdziwa. Natomiast w życiu prywatnym los nie oszczędza Zacha - ojciec opuszcza rodzinę, a matka zaczyna poważnie chorować. W książce poruszonych zostało wiele problemów, które nurtują współczesnych młodych ludzi: brak perspektyw, rozwód rodziców, alkoholizm, przemoc, porażki w szkole. Autorka stworzyła całą plejadę barwnych bohaterów: od uczniów po „czcigłodne” grono pedagogiczne ale też pozytywne postacie dorosłych. Historyk Hannibal, matka i jak się okaże ojciec Zacha pokazani zostali jako partnerzy do rozmów i rozwiązywania problemów.

Książka godna polecenia, jeśli i Wam przypadnie do gustu to sięgnijcie po drugą część pt. „Ten gruby”.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: