Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Kolbuszowej

Bogusław Kaczyński: „Jak samotny szeryf”

17-02-2011

17 lutego br. jak w każdy ostatni czwartek miesiąca spotkali się członkowie DKK przy MiPBP w Kolbuszowej. Tym razem tematem spotkania była książka Bogusława Kaczyńskiego „Jak samotny szeryf”.
Tom ten, to zbiór wielu wywiadów, jakich autor udzielił w latach 1977-2009. Jest zapisem dziejów człowieka, który całe życie poświęcił muzyce poważnej, jej propagowaniu i upowszechnianiu. Z kart jej wyłania się obraz osoby stanowczej, zdecydowanej i całkowicie oddanej swej pasji. Pan Bogusław podkreśla, że jest człowiekiem o zdecydowanych poglądach, uparcie dążącym do celu, wytrwałym, wiele od siebie, ale i od innych wymagającym.
Rzeczywiście, Klubowicze stwierdzili, że jeżeli mieliby wskazać w kraju osobę, która w jakikolwiek sposób przybliżyła im operę, operetkę, muzykę klasyczną, bez wątpienia wskazałaby Bogusława Kaczyńskiego. Nie mniej sama książka nie zachwyciła i nie dała obszaru do długiej dyskusji. Na pewno, zaś przybliżyła problemy, z jakimi mierzy się popularyzacja kultury nie masowej.
Następne zostało zaplanowano na 24 marca 2011, a tematem będzie książka – Richarda Paula Evansa – Stokrotki w śniegu.
Agnieszka Mierzejewska

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: