Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Kolbuszowej

Spotkanie z Barbarą Kosmowską

29-04-2011

27 kwietnia br. w murach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej gościliśmy Panią Barbarę Kosmowską – cenioną, współczesną autorkę książek dla dorosłych (m.in. Teren prywatny, Gobelin, Prowincja, Hermańcy) oraz młodzieży (m.in. Buba, Buba: sezon ogórkowy, Puszka, Złota rybka).
Spotkanie, w którym uczestniczyło 43 osoby, zostało zorganizowane w ramach projektu Instytutu Książki „Tu czytamy” Dyskusyjne Kluby Książki działającego przy naszej Bibliotece.
Autorka od razu swoją serdecznością podbiła serca licealnej młodzieży jak i pozostałych gości, która zjawiła się na spotkaniu,. Na początku opowiedziała o sobie i swojej pracy. O tym w jakim otoczeniu żyje i pisze, o tym co wpływa na jej wyobraźnię twórczą i o tym, czy istnieje wena twórcza, czy nie. W trakcie rozwiniętej dyskusji mocno podkreślała, że jest świadoma jak wymagającym odbiorcą pisarstwa jest młodzież i tego, jakich starań musi dokonać autor, aby spełniać ich oczekiwania. W swoich książkach podejmuje tematy trudnych czasów, w jakich przyszło żyć współczesnemu młodemu człowiekowi i jakimi problemami musi się on borykać, na jakie „pułapki nowoczesności” zostaje narażony, wówczas, gdy dorośli zajęci własnym życiem, karierami, nie mają dla niego czasu. Pani Barbara cierpliwie i serdecznie odpowiadała na każde pytanie, podpisała wiele książek na pamiątkę spotkania, jak również na koniec wzięła chętnie udział w „małej” sesji zdjęciowej. My ze swej strony bardzo serdecznie dziękujemy za cudowne spotkanie, miłe, choć krótkie chwile spędzone razem i trzymamy kciuki za sukces najnowszej Pani powieści dla młodzieży Samotni.pl, która oczywiście będziemy wszystkim polecać.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: