Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Kłyżowie

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

13-05-2011

9 maja 2011 r. w Bibliotece Publicznej w Kłyżowie odbyło się spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke -  autorem ponad 30 książek dla dzieci i młodzieży, scenarzystą i współautorem programów telewizyjnych, laureatem wielu wyróżnień i nagród za twórczość literacką, m.in. Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego oraz Nagrody Edukacja XXI.

Na spotkanie przybyli uczniowie  z klas I –V Szkoły Podstawowej w Kłyżowie, kl. I SzP w Jastkowicach, członkowie DKK w Pysznicy oraz dziewczęta z DKK w Kłyżowie, które na początku spotkania Przedstawiły inscenizację opowiadania Dzień dziecka  z książki „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu.

         Pan Grzegorz Kasdepke na spotkaniu razem z czytelnikami wyjaśniał znaczenie niektórych związków frazeologicznych i zachęcał wszystkich do przeczytania książek: „Co to znaczy” i „Co to znaczy ... po raz drugi”. Autor nawiązał również do rozpoczynającego się Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek i z tej okazji przeczytał fragment ze swojej najnowszej książki, którą napisał wspólnie z Anną Onichimowską pt. „Gdybym był dziewczynką/ Gdybym była chłopcem”. Opowiadał również o cyklu swoich ulubionych książek o uczuciach i emocjach: „Tylko bez całowania”, „Kocha lubi szanuje”, „Horror! Czyli skąd się biorą dzieci”.

         Pan Grzegorz zaznaczył, że w trakcie spotkań najbardziej lubi tę część, gdy czytelnicy zadają mu pytania. Najciekawsze zapisuje w swoim notesie, a w rankingu na najśmieszniejsze prowadzi pytanie „Czy był Pan kiedyś przystojny?

         Uczestnicy zadawali mnóstwo  pytań  np.:

·         Czy lubi Pan pisać książki?

·         Ile książek Pan  napisał?

·         Czy pisze Pan pamiętnik?

·         Którą z napisanych przez siebie książek najbardziej Pan lubi?

·         Jakie miał Pan przezwisko? (Przylądek, – ponieważ nie uważał na lekcji i gdy pani kazała mu wymienić wszystkie przylądki Azji wstał i odpowiedział: Kasdepke.)

·         Jaką najkrótszą książkę Pan napisał i w jakim czasie?

 

         Podczas spotkania wszyscy zainteresowani mogli również kupić książki Pana Grzegorza. Na koniec nastąpiła ważna chwila, czyli rozdanie autografów i jak zwykle przy takiej okazji bywa, do pisarza ustawiła się długa kolejka. Dzieci prosiły autora o podpis na ulubionej książce lub na pamiątkowych kartkach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Spotkanie z  Grzegorzem Kasdepke, okazało się dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i wspaniałą zabawą.

Justyna Marchut

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: