Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Jodłowej

'Charlie i fabryka czekolady", 'Angel dziecko ulicy"

31-10-2011

Dnia 28 października 2011 r. odbyło się  spotkanie DKK i dla dzieci i dla młodzieży. Najpierw, z młodszymi, omawialiśmy książkę „Charlie i fabryka czekolady”. Opowiada ona o ubogim chłopcu, który żyje w miasteczku, gdzie znajduje się największa na świecie fabryka czekolady. Nikt z mieszkańców nie ma tam dostępu. Dyrektor fabryki postanawia wypuścić w tabliczkach czekolady pięć złotych biletów. Znalazcy kuponów będą mogli, wraz z rodzinami, zwiedzić fabrykę a jeden z nich otrzyma specjalną nagrodę. Wśród pięciu szczęśliwców znajduje się główny bohater – Charlie, który z dziadkiem wyrusza na wycieczkę swojego życia.
Jedna z klubowiczek – Kasia napisała:
Książka bardzo mi się podobała. Główny bohater był wesołym, sympatycznym chłopcem, chociaż jego rodzina była biedna. Gdy Charlie znalazł złoty talon bardzo się ucieszył i nie mógł doczekać się nagrody, czyli zwiedzania fabryki czekolady. Na wycieczkę poszedł z dziadkiem Joe, z którym wygrał konkurs zorganizowany przez pana Wonkę. Inne dzieci, które razem z nim zwiedzały fabrykę, były samolubne, zachłanne i chciwe. Chciały mieć wszystko tylko dla siebie i nie słuchały właściciela fabryki. Zasłużyły sobie na to co ich spotkało. Moim zdaniem słusznie nagrodę dostał Charcie, który był dobrym i posłusznym chłopcem. Razem ze swoją rodziną przeniósł się do fabryki czekolady i kiedyś miał nią zarządzać”.


Ze starszymi omawialiśmy książkę „Angel dziecko ulicy”.
Svenja – główna bohaterka, po kolejnej awanturze z mamą, ucieka z domu ,dołącza do bandy Wilczycy, zyskuje przydomek Angel i zostaje królową żebraków.
A oto kilka opinii klubowiczów:
„Książka bardzo ciekawa i dobrze napisana. Doskonale ukazuje problemy „dzieci z ulicy”. Uważam, że każdy nastolatek powinien ją przeczytać ku przestrodze. Główna bohaterka doświadczyła biedy i cierpienia” – Paulina
Treść książki zwraca uwagę na to jak wiele ludzi i dzieci żyje na ulicy i z czym się borykają w codziennym „ulicznym” życiu” – Arek
„Główna bohaterka musi dokonywać wyborów między tym co dobre a co złe. Uważam, że Angel to dziewczyna bardzo odważna, choć z drugiej strony bardzo lekkomyślna i ufna”
– Karolina
„Książka opowiada o dorastaniu, o problemach nastolatków i podejmowaniu trudnych życiowych decyzji”- Kamil


Agnieszka Szewczyk

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: