Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Jodłowej

Andrzej Maleszka: „Magiczne drzewo-Tajemnica mostu", Izabela Sowa: "Agrafka"

29-04-2011

Dnia 29 kwietnia 2011 roku odbyło się 8 spotkanie DKK dla dzieci i 7 dla młodzieży.

Klubowicze z dziecięcego DKK omawiali książkę Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo-Tajemnica mostu”. Jest to kolejna książka z cyklu „Magiczne drzewo”, opowiadające o przygodach Kuki, Wiki i Melanii. Klubowiczom książka, a zwłaszcza dziwne i niesamowite przygody bardzo się podobała.
Marcin napisał:
„Jest to książka fantastyczna pełna przygód, która trzyma w napięciu do ostatniej chwili. Opowiada o dzieciach, które musiały wiele natrudzić się aby Filip, jeden z bohaterów, mógł wyzdrowieć. Autor książki pokazuje nam do czego może doprowadzić nieodwzajemniona miłość nastolatki oraz nierozważne wykorzystywanie magii. Poucza nas, że należy słuchać rodziców, bo inaczej może stać się coś złego”.
Kasia napisała tak:
„ Książka bardzo mi się podobała, ponieważ bohaterowie mieli wiele ciekawych przygód choć niebezpiecznych. Dzieci muszą odnaleźć Most Zapomnienia, bo przejście przez ten most uwolni Filipa od czaru rzuconego przez Melanię. W drodze spotykają gigantycznego pająka, groźną Gretę (mającą aż troje oczu), która za wszelką cenę chce zdobyć magiczne krzesło. Na szczęście pomagają im robot BobiRobi, pies geniusz, kotka Latte. Moim zdaniem tę książkę powinien przeczytać każdy młody czytelnik. Jest bardzo ciekawa i interesująca. Polecam ją”.

 

Klubowicze z młodzieżowego DKK omawiali książkę Izabeli Sowy „Agrafka”.
Karolina tak napisała:
Książka bardzo mi się podobała. Miłka – główna bohaterka inaczej niż jej rodzice patrzy na świat, inaczej pojmuje szczęście. Twierdzi, że zachowanie rodziców to tylko pozory, że to co robią jest nienaturalne. Dla Miłki dziadek, którego nie widziała od 10 lat, staje się osobą , z która można porozmawiać i świetnie się dogadać. Bohaterka wyznacza sobie swoją własną drogę życia i próbuje nią podążać, nie oglądając się za siebie ani nie rozglądając po bokach. Spotykają ją coraz to nowe sytuacje, w których musi podjąć ważne, samodzielne decyzje.
Polecam !”.
 

„Polecam !”.

Agnieszka Szewczyk
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: