Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Jodłowej

Beata Ostrowicka: "Wyć się chce"

21-02-2011

Dnia 21.02.2011 r. odbyło się piąte spotkanie DKK dla młodzieży, na którym omawialiśmy książkę Beaty Ostrowickiej pt. „ Wyć się chce”. Klubowicze mieli podzielone zdania na temat przeczytanej książki a Paulina Chorąży tak opisuje wrażenia:

Książka „Wyć się chce” opowiada o czternastoletniej Julce, która nie może „dogadać się” ze swoją mamą, wszyscy decydują o jej życiu- jak ma się ubierać, czesać, wybrać szkołę itp. Rodzice cały czas się kłócą, maje ciche dni. Jej „przyjaciółka” Marlena, wyjeżdża z rodzicami na ciekawe wycieczki, i tego jej Julka bardzo zazdrości. Marlena namawia ją do oszustwa. Chce wziąć udział w konkursie szkolnym i zaprezentować swoje dwa wiersze. Namawia Julkę, żeby jeden z wierszy podpisała swoim nazwiskiem. I właśnie ten wiersz wygrywa. Marlena jest wściekła na Julkę, a ona nie umie przyznać się do błędu i powiedzieć prawdy przed publicznością.
W książce występuje jeszcze wątek miłosny. Głównej bohaterce podoba się kolega - Kamil, ale nie wie jak go „zdobyć”, nie wie czy mu zaimponować.
Jednak wszystko kończy się dobrze, chociaż kłopoty rodzinne pozostają. Julka zaczyna się powoli zmieniać pod wpływem Kamila, który ma na nią dobry wpływ.
Książkę naprawdę warto przeczytać. Gorąco polecam!


Agnieszka Szewczyk
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: