Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Jodłowej

Barbara Gawryluk: "Moje Bullerbyn"

18-02-2011

Dnia 18.02.2011 roku odbyło się już szóste spotkanie DKK dla dzieci, na którym omawialiśmy książkę Barbary Gawryluk pt. „Moje Bullerbyn”. Książka bardzo podobała się wszystkim klubowiczom, a Arek Trojan napisał po jej przeczytaniu :

Książka pt. „Moje Bullerbyn” bardzo mi się podobała, ponieważ zostaje w niej poruszone wiele ciekawych tematów. Bardzo żal mi było głównej bohaterki – Natalii, gdy rodzice jej powiedzieli, że wszyscy wyjeżdżają do Szwecji. Ona tak bardzo cieszyła się, że może tańczyć hip-hop w klubie „Ósemka” . Nie chce opuszczać Krakowa, dziadków oraz swoich kolegów i koleżanek szkolnych. . Jest to dla niej „tragedia”, bo musi zmienić swoje środowisko, kraj, nauczyć się nowego języka. W Szwecji poznaje i zaprzyjaźnia się z Kariną – dziewczynką z Polski, która porusza się na wózku inwalidzkim, Mają, Mia. Zaczyna tańczyć w szkolnym zespole i przyczynia się do jego sukcesu. Zrozumiała, że trzeba być silnym, nie rezygnować ze swoich marzeń, planów, oraz, że wszędzie można poznać fajnych i sympatycznych kolegów. Nawet w najdalszych zakątkach świata można spotkać takich ludzi.

 

 

Agnieszka Szewczyk
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: