Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Jodłowej

Izabela Sowa: "Blagierka", Ewa Nowak : "Środek kapusty"

16-12-2011

Dnia 16 grudnia 2011 r. odbyło się świąteczne spotkanie DKK dla dzieci i młodzieży. W miłym nastroju omawialiśmy książki Izabeli Sowy „Blagierka” i Ewy Nowak „Środek kapusty”.

O książce „Blagierka” tak pisze Kamil:
„Książka jest napisana (według mnie) tak, aby się ją łatwo, przyjemnie czytało i nie znudziła się , nawet po wielokrotnym przeczytaniu. Książka opowiada o dziewczynie zmagającej się z wieloma przeciwnościami losu. Jednak udaje jej się pokonać wszystkie trudności. Polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią czytać tego typu książki i interesuje ich taka tematyka (nie tylko dziewczynom)”.

Marcin tak pisze o książce „Środek kapusty”:
Książka opowiada o Julce, która dopiero zaczyna naukę w szkole podstawowej . Często kłóci się ze swoim starszym bratem Filipem, który nazywa ją „środek kapusty”, ponieważ mama zabroniła mu mówić „głąb”. Julka często jeździ do swojej babci w odwiedziny, gdzie spotyka się z koleżankami. Czasem z rozmysłem, a czasem nieświadomie rozrabia. Zdarzają jej się niecodzienne i dziwne przygody np. ratuje życie żółwiowi, występuje w telewizji lub poszukuje sobie grzechów. W książce pełno jest humoru i dlatego bardzo mi się podobała”.

Po omówieniu lektur składaliśmy sobie życzenia i rozdawali prezenty. Było bardzo miło, radośnie i świątecznie.

Agnieszka Szewczyk
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: