Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16240895 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

DKK w Jarosławiu

Andrzej Stasiuk: "Dziennik pisany później"

26-11-2011

W dniu 26.11.2011, na spotkaniu DKK Filii Nr4 dzielono się odczuciami i uwagami po lekturze ostatniej książki Andrzeja Stasiuka „Dziennik pisany później”. Autor zabiera czytelnika w podróż po Bałkanach i poprzez zapiski pełne niebanalnych spostrzeżeń, bardzo szczere, wydobywające to wszystko czego mieszkańcy tych terenów nie zauważają, pozwala czytelnikowi poznać swoją tęsknotę za stałością odwiedzanych miejsc, choć każdy ponowny przyjazd jest inny gdyż upływającego czasu nie da się zatrzymać. Uzupełnieniem tekstu są - oddające w pełni klimat i atmosferę Albanii i krajów byłej Jugosławii - przepiękne zdjęcia Dariusza Pawelca - czołowego reżysera i operatora filmowego.
Tej z pozoru beztroskiej podróży towarzyszą lęk, ślady zabijania i umierania. Wędrówka po krajach wyniszczonych wojną to ucieczka autora przed własnym krajem – Polską, jej pustką i nijakością. Polskość jest najważniejszym tematem prozy Andrzeja Stasiuka. W zakończeniu „Dziennika pisanego później” pisarz godzi się z Polską, z której przez lata uciekał w niekończącą się wędrówkę do miejsc rozrzuconych po Bałkanach. ”Dziennik pisany później” Andrzeja Stasiuka to kolejna prawdziwa lekturowa przyjemność dla naszego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: