Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16265645 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

DKK w Jarosławiu

Czesław Miłosz - poeta nadziei"

10-09-2011

Pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 10 września 2011 roku. „Czesław Miłosz – poeta nadziei”. Wybór tego pięknego tematu wyznaczył obchodzony obecnie Rok Czesława Miłosza.
Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji wybranych przez klubowiczki wierszy poety. „Wiara”, „Nadzieja” i „Miłość” to wiersze, które zdominowały nasze spotkanie a z powodu których Czesław Miłosz nazwany jest "poetą nadziei" – nadziei w człowieka.
W utworach tych poeta mówi o trzech podstawowych zasadach które powinne towarzyszyć człowiekowi na drodze jego życia, kierując naszym życiem.
Wiara, Nadzieja i Miłość są nierozerwalnie ze sobą związane. Wiara pomaga nam wykonać powierzone przez los zadania. Nadzieja bezpośrednio się z nią łączy- jeśli wierzysz w to co robisz to masz równocześnie nadzieję na sukces, zwycięstwo. Miłość kieruje całym tym światem, przypomina, że człowiek jest jego małą cząstką, że należy żyć w harmonii z przyrodą, mieć szacunek do otaczającego nas świata mając w sercu wiarę, nadzieję i miłość. Utwory Czesława Miłosza sprawiły, że spotkanie to dla wszystkich uczestników było refleksją nad sensem życia, a także przypomnieniem jakimi zasadami powinniśmy się w nim kierować.


DKK Filia Nr4 A. Hamkało

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: