Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Gorzycach

Małgorzata Szejnert:"Wyspa klucz"

25-03-2011
25 marca 2011r. klubowiczki z DKK w Gorzycach dyskutowały o książce Małgorzaty Szejnert „Wyspa klucz.” Autorka opisuje w niej historię małej wyspy u wybrzeży Nowego Jorku - Ellis Island, która przez lata była nazywana "bramą do Ameryki". Od końca XIX wieku do lat 50. wieku XX mieściło się na niej centrum przyjmowania imigrantów przybywających do Stanów Zjednoczonych. W tym czasie przez wyspę przewinęło się blisko 12 milionów osób. Szejnert ciężar opowieści skupia na pracownikach Wyspy Ellis. Poznajemy historię lekarzy, pielęgniarek, komisarzy, tłumaczy, opiekunek społecznych, a nawet przyzwoitek. Dowiadujemy się, w jaki sposób znaleźli się oni na Wyspie, na czym polegała ich praca, co spowodowało, że z Wyspy odeszli. I chociaż „Wyspa klucz” nie wszystkim klubowiczkom się spodobała, to jednak wszystkie doceniłyśmy autorkę za ogrom pracy włożonej w przygotowanie tego reportażu. W książce jest mnóstwo archiwalnych zdjęć, fragmenty listów, dokumentów, a także liczne anegdoty i historie budynków, miejsc, przedmiotów. Wszystko to sprawia, że każdy miłośnik reportażu będzie zachwycony tą lekturą. Jolanta Pajdosz
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: